fbpx

Placówka działa całodobowo
Dla osób w pobycie dziennym
700 – 1700
Sekretariat
800 – 1600

81-578 Gdynia
ul. Wiczlińska 40A

Usługi

Dom Seniora Life świadczy usługi zgodne z ustawą z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej. Opieka w naszym Domu polega zatem na świadczeniu profesjonalnych usług przez okres całej doby dla osób niepełnosprawnych, przewlekle chorych i osób w podeszłym wieku.
Kadra medyczna i opiekuńcza

Kadra medyczna i opiekuńcza

Zapewniamy profesjonalną kadrę medyczną i opiekuńczą, składającą się z lekarza pierwszego kontaktu oraz geriatry, psychiatry, pielęgniarek, terapeutów zajęciowych, opiekunów osób starszych oraz rehabilitantów.

Nasz personel pozostaje do dyspozycji mieszkańców domu przez całą dobę, gdzie stan ich zdrowia podlega stałej obserwacji. Pensjonariusze zapisani są do rejonowej przychodni zdrowia, zaś w razie potrzeby lekarz przyjeżdża z wizytą domową. W ramach rehabilitacji zaproponujemy wykonywanie ćwiczeń usprawniających oraz zajęcia ruchowe, adekwatne do stanu zdrowia, a także elementy rehabilitacji specjalistycznej.

Całodobowa opieka

Całodobowa opieka

W jej skład wchodzą usługi opiekuńcze i bytowe.

Usługi opiekuńcze to: udzielanie pomocy w podstawowych czynnościach życiowych, pielęgnacja codzienna, pielęgnacja w czasie choroby, opieka higieniczna, niezbędna pomoc w załatwianiu spraw osobistych, zapewnienie kontaktów z otoczeniem. Usługi bytowe to: zapewnienie miejsca pobytu, wyżywienia i czystości w całym obiekcie.

Zapewniamy wysoki poziom świadczonych usług na profesjonalnym poziomie z uwzględnieniem stanu zdrowia mieszkańców, sprawności fizycznej i intelektualnej oraz potrzeb i możliwości osoby przebywającej w placówce,szanując prawa człowieka, w tym prawa do wolności, godności, intymności, a także poczucia bezpieczeństwa.

Nadzór specjalny

Nadzór specjalny

Dla zapewnienia Państwa komfortu psychicznego zadbaliśmy o zamieszczenie systemu przyzywowego (SOS) przy każdym łóżku, co pozwoli na stały kontakt z pielęgniarką dyżurną. W trosce o Państwa spokój i bezpieczeństwo pomyśleliśmy też o stałym monitoringu placówki. Przewidzieliśmy również nadzór specjalny nad lekami, który pozostanie w kompetencjach pielęgniarki, zatem nie muszą stresować się ci, którzy z racji wieku i schorzeń, mogą i mają prawo o przyjęciu leków zapomnieć. Pracując dla Państwa będziemy, o wszystkim co Państwu służy, pamiętać.

Wyżywienie

Wyżywienie

Dom Seniora Life zatrudnia wykwalifikowaną kadrę, świadomą znaczenia żywienia, a w szczególności przy różnego rodzaju schorzeniach. Dlatego też każdego dnia przygotowywać będziemy specjalnie dla Państwa zdrowe i smaczne posiłki z uwzględnieniem diety cukrzycowej, wątrobowej czy innych. Nad kompozycją właściwych składników czuwać będzie dietetyk, który zadba o realizację diety zgodnie z zaleceniami lekarskimi.

Aktywne zajęcia

Aktywne zajęcia

Świadoma Państwa potrzeb kadra wie, że „każdy ruch zastąpi lekarstwo, natomiast żadne lekarstwo nie zastąpi ruchu”. Dlatego też do pracy z Państwem dedykowaliśmy rehabilitanta oraz instruktorów i terapeutów, którzy potrafią przeprowadzić skuteczne zajęcia ruchowe dla zdrowego kręgosłupa, wykorzystać dukty leśne do zorganizowania interesujących wypraw na świeżym powietrzu czy zadbać o właściwą rehabilitację w zależności od potrzeb i schorzeń. Każdego z Państwa traktujemy w sposób holistyczny, dbając nie tylko o ciało, ale także o dobre i pozytywne myśli oraz…duszę o którą zadba przyjazny kapelan w przygotowanej specjalnie dla Was kaplicy.

Relaks w Domu Seniora

Relaks w Domu Seniora

Nasz Dom Seniora jest placówką, która stawia na szeroko pojętą kulturoterapię. Uważamy, że każdy człowiek ma talenty o których często sam nawet nie wie. Zdarza się też tak, że w drodze życia, pracy i rodzinnych obowiązków zostały one przytłumione, czy wręcz zapomniane. Dlatego też stawiamy na odkrywanie i wydobywanie Państwa skarbów, ukrytych gdzieś na dnie osobowości. Przewidujemy więc zajęcia relaksacyjne, muzykoterapię, arteterapię i inne – w zależności od potrzeb i zainteresowań.

Planowane zajęcia poza ośrodkiem

Planowane zajęcia poza ośrodkiem

Dom Seniora Life zapewni Państwu zajęcia nie tylko w miejscu zamieszkania, ale również poza nim. Uznajemy, że wiek nie może być powodem izolacji społecznej i dlatego też misją naszego Domu jest nawiązywanie współpracy ze środowiskiem lokalnym, szkołami, przedszkolami, organizacjami pozarządowymi i ludźmi, którzy wyrażą wolę współpracy w ramach wolontariatu w naszym ośrodku. Łączenie pokoleń, wymiana pozytywnej energii z doświadczeniem naszych Seniorów, wartościowe zagospodarowanie czasu wolnego jest celem działania naszej placówki.

Wartości

Wartości

Nasz Dom Seniora roztoczy troskliwą, fachową i adekwatną do potrzeb opiekę, pomagając zarówno w czynnościach życia codziennego, kwestiach medycznych, prawno – księgowych, pielęgnacji, a także przy wszelkiego rodzaju sprawach osobistych. Na terenie domu zorganizujemy wiele atrakcji, które będą miały na celu umilenie czasu. Mieszkańcy domu będą mieli dostęp do TV, Internetu, biblioteki. Będą organizowane spotkania, spacery, czy wycieczki. Umożliwimy branie udziału w wydarzeniach kulturalnych oraz religijnych. Dbając o dobre samopoczucie i przyjazną atmosferę niezmiernie liczymy na zaangażowanie oraz współpracę z rodzinami oraz bliskimi mieszkańców domu.

Kontakt

  • * Pola obowiązkowe. Prosimy o wypełnienie.
    Z uwagi na wejście nowych przepisów o ochronie danych osobowych, przygotowaliśmy informator o realizowanej polityce prywatności, który znajdziesz tutaj.
Call Now Button